Co to jest Minecraft?

Minecraft to ponadczasowa gra dla dzieci i młodzieży, która podbiła serca wielu fanów na całym świecie! Minecraft – to w dużym skrócie – świat składający się z sześciennych bloków. Największą zaletą dzieła studia Mojang jest niewątpliwie poznawanie świata gry na wiele różnych sposobów. W tej grze, tylko wyobraźnia graczy wyznacza kres jej możliwości! W sześciennym świecie gracze mają możliwość wykorzystania wszelkich dostępnych narzędzi, mogą: kopać, łowić, modyfikować, tworzyć i budować – wszystko, co tylko podpowie wyobraźnia – małe domki, olbrzymie hotele, latające miasta i podwodne korytarze!

Grając, oprócz postaci graczy, występują także moby – najczęściej pod postacią zwierząt lub potworów, sterowanych przez algorytm gry. Mechanizmy gry zostały zaprojektowane tak, że występowanie mobów w grze można całkowicie pominąć. Minecraft jest doskonałym i przystępnym dla dzieci narzędziem rozwoju – dzieci uczą się poprzez grę nie tylko kreatywności, ale również logiki, myślenia przestrzennego – przecież Minecraft to przede  wszystkim rozwiązywanie problemów oraz tworzenie nowych i innowacyjnych rozwiązań! Podczas gry dzieci rozwijają także umiejętność współpracy w grupie – wspólnie zastanawiają się nad rozwiązaniem trudności, dzielą się pomysłami i pomagają sobie wzajemnie! 

W samej grze, dostępne są również komendy. To właśnie one powodują możliwość rozwijania edukacyjnego podejścia w tej grze. Dzięki korzystaniu z komend takich jak /fill, czy /clone, dzieci mogą samodzielnie kreować swoją rzeczywistość w grze. I wprowadzać umiejętności budowlane na wyższy poziom! 😀

Więcej o naszych warsztatach w tej tematyce, przeczytasz tutaj!

Podczas rozgrywki Waszych pociech, należy zwracać szczególną uwagę na granie w trybie online. Właśnie wtedy, dzieci mają okazję poznawać obce osoby z całego świata. Popularność tej gry, spowodowała, że korzystają z niej ludzie w każdym wieku. Sytuacja ta, oczywiście może stworzyć wspaniałe przyjaźnie na całe życie, ale może być również niebezpieczna. W związku z tym, prosimy, monitorujcie aktywność waszych dzieci w internecie.

Zachęcamy do pokazania waszym dzieciom krótkiego poradnika dotyczącego automatyzacją za pomocą komendy fill!