W związku ze zbliżającymi się Dniem Ziemi, zachęcamy do skorzystania z fantastycznej oferty Dobrych Warsztatów w tym zakresie.

Wszystkie warsztaty będą prowadzone w sposób interaktywny, a w niektórych przypadkach część teoretyczna będzie uzupełniona o praktyczne ćwiczenia w grze Minecraft.

  • “Ochrona zwierząt” – uczestnicy dowiedzą się, jakie gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem i jakie kroki można podjąć, aby je ochronić. W ramach części praktycznej uczestnicy będą mieli okazję stworzyć schronisko dla zwierząt w grze Minecraft oraz nauczą się, jak dbać o zwierzęta i ich środowisko.
  • “Ochrona gleby” – uczestnicy poznają różne metody ochrony gleby przed erozją oraz dowiedzą się, jakie rośliny najlepiej nadają się do uprawy na glebach jałowych. W ramach części praktycznej uczestnicy zbudują w grze Minecraft model farmy, która wykorzystuje metody ochrony gleby.
  • “Ekologia w Minecraft” – uczestnicy poznają podstawowe pojęcia związane z ekologią, takie jak ślad węglowy, zużycie energii, czy zrównoważony rozwój. W ramach części praktycznej uczestnicy będą mieli okazję zbudować w grze Minecraft ekologiczne miasto, które wykorzystuje metody ochrony środowiska.
  • “Zrównoważony rozwój” – uczestnicy dowiedzą się, jakie są najlepsze sposoby na zrównoważony rozwój miast oraz jakie korzyści płyną z wprowadzenia takich rozwiązań. W ramach części praktycznej uczestnicy zbudują w grze Minecraft model miasta, które wykorzystuje metody ochrony środowiska oraz promuje zrównoważony rozwój.

Warsztaty całkowicie offline:

  • Warsztaty budowania lasów w słoiku to świetna okazja do poznania sposobów na uprawę roślin w zamkniętym środowisku, a także do zrozumienia, jak ważne jest dbanie o lasy. Podczas części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się, jak lasy wpływają na ekologię oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą ich niszczenie. W części praktycznej uczestnicy będą mieli okazję do zasadzenia swojego własnego miniaturowego lasu w słoiku, który będą mogli zabrać ze sobą do domu. Warsztaty te są ważne z perspektywy ekologii, ponieważ lasy pełnią kluczową rolę w regulowaniu klimatu oraz w produkcji tlenu.
  • Warsztaty “Tworzenie domowych ekologicznych kosmetyków” to doskonała okazja do nauki, jak przygotować naturalne kosmetyki w domowym zaciszu. Podczas części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się, jakie szkodliwe składniki znajdują się w kosmetykach dostępnych na rynku oraz jakie korzyści płyną z korzystania z naturalnych kosmetyków. Następnie uczestnicy będą mieli okazję do przygotowania swoich własnych peelingów z naturalnych składników, takich jak cukier, sól morska czy kawa.