Warsztaty perkusyjne dla dzieci!

Jako pierwsza w Polsce firma, realizujemy niesamowite grupowe warsztaty perkusyjne dla dzieci w każdym wieku – od przedszkolaków, przez podstawówki, kończąc nawet na szkołach średnich.

Przyjeżdżamy z naszymi perkusjami elektronicznymi, dlatego nie zakłócimy działania Państwa placówki. Tak, możemy ściszyć perkusję! Przy okazji, to gigantyczne ułatwienie dla młodszych dzieci, które mogą się bać głośnej perkusji akustycznej.

Dojeżdżamy na terenie całego kraju, a w województwie pomorskim realizujemy również zajęcia cotygodniowe!

Nie od dziś wiadomo, że gra na instrumentach muzycznych jest jedną z wielu rzeczy, które rozwijają wszechstronnie nasze pociechy. Dzięki naszym grupowym warsztatom perkusyjnym dla dzieci, rozwijamy również kompetencje społeczne! Gra na perkusji jest mniej popularna niż gra na gitarze czy skrzypcach, jednak przynosi wymierne efekty i daje mnóstwo radości!

Gra na instrumentach muzycznych to przede wszystkim pasja i hobby. Dzięki grze na zestawie perkusyjnym dzieci są w stanie zredukować stres i złagodzić frustrację, brzmi ciekawie?

“Terapia perkusyjna” pozwala uwolnić endorfiny natychmiast po rozpoczęciu grania! Zalet jest jeszcze więcej 🙂

Granie na perkusji jest niezwykle wymagające – naturalne predyspozycje do grania są ważne, jednak ciężka praca jest kluczowa. Systematyczne granie i ćwiczenie techniki na perkusji wymaga dużej samodyscypliny. Granie na instrumencie perkusyjnym wymaga skoordynowania wszystkich czterech kończyn.

Zatem gra na perkusji poprawia pracę mózgu – dominująca półkula musi pracować nad stroną niedominującą, aby wzmocnić i skoordynować ruchy podczas grania. Perkusja pomaga również poprawić myślenie logiczne – rozumienie nut, analizowanie jak rytmy ze sobą współgrają jest bardzo skomplikowanym procesem myślowym. Ponadto gra na perkusji wymaga ogromnej wytrwałości – początkujący perkusista gra proste rytmy. Dzięki nauce jest w stanie grać bardziej skomplikowane rzeczy – wiara, że można nauczyć się wymagającego utworu zwiększa pewność siebie. W związku z tym, wiele rzeczy wydaje się być łatwiejszymi! Gra na perkusji poszerza świat Twojego dziecka! Niezależnie od tego jaki rodzaj muzyki gra Twoje dziecko – rozwija się jako muzyk i osoba, która poznaje wszelkie znane kultury tego świata! Ostatni powód, dla którego warto grać na perkusji? Gra stwarza możliwość nauki przez całe życie, daje nieskończone możliwości samodoskonalenia, występów, podnoszenia swoich umiejętności i bycia coraz lepszym muzykiem!